Tiger Kingdom (Kaplan Krallığı)

Phuket Tiger Kingdom( Phuket Kaplan Krallığı)

Tayland’ın Phuket adasındaki farklı Turizm noktalarından biri olan Tiger Kingdom yani Türkçe olarak Kaplan Krallığı. Gelen turistlere farklı bir ortamda turistik gezi ve kaplanlarla yakınlık kurma imkânı sağlamaktadır. Kaplan Krallığı olarak adlandırılan yer de bulunmaktadır. ve içerisinde 100 civarında irili ufaklı Kaplan bulunmaktadır. Buraya gidebilmenin için yapmanız gereken özel turlara katılmanız veya şahsi olarak kiraladığınız araçlar vasıtasıyla Kaplan krallığına ulaşabilirsiniz. Burada sizi bekleyenler hakkında bilgi vermek gerekirse içerisinde yüze yakın kaplan bulunmaktadır.

Buradaki kaplanların asıl amacı Tayland’daki Kaplan nüfusunun giderek azalış göstermesi,  insanların kaplanların doğal ortamlarına zarar vermesi ve doğadaki kaplanların azalması nedeniyle burada kurulan tesis sayesinde kaplanların tekrar üretilmesi, düzenli bir şekilde beslenmesi ve tabii ortamlarına bırakılması esas amacı olarak gösterilmektedir. Bu çerçevede ziyaretçilerin girerken vermiş olduğu ücretler buradaki kaptanların masrafların da kullanılmaktadır. İçerideki Kaplanlar genel olarak eğitimli Kaplanlardır ve 3 farklı kategoriden oluşmaktadır. Bunlardan birincisi ise büyük kaplanların bulunduğu kafeslerde, ikincisi orta boy kaplanların bulunduğu kafesler, üçüncüsü ise yavru kaplanların bulunduğu kafeslerdir. bu kafeslere girdiğinizde Kaplanların başıboş bulunmaktadır. yani başlarına herhangi bir tasma veya bağlayıcı önlem alınmamaktadır. İçerideki Kaplanlar gayet Uysal ve hepsinin başında en az 4-5 tane eğitimli görevliler bulunmaktadır. Bu görevler size kaplanlarla yakınlık kurmanıza onlara dokunmanız a sarılmanızı Beraber fotoğraf çektirmede size yardımcı olmaktadır. İçerideki kaplardan kesinlikle korkmamanız ve ani tepki vermemeniz gerekmektedir. Çünkü kaplanlar ne yazık ki çeşitli ilaçlarla fiziki güçleri elinden alınmış ve turistik amaç için ziyaret edilebilir hale getirilmiştir.  

Fiyatlandırma ise şu şekilde yapılmaktadır.

  • En ufak kaplanlarla beraber vakit geçirmek isteyenler 1300 baht
  • Ufak kaplanlarla vakit geçirmek isteyenler 900 baht
  • Orta büyüklükteki kaplanlarla vakit geçirmek isteyenler yine 900 baht
  • En büyük kaplanlarla vakit geçirmek İsteyenler ise 1000 baht
  • Özel ırk kaplanlarla vakit geçirmek isteyenler ise 1500 baht ödemesi gerekmektedir.

Bunun yanında daha çok çok Ufak kaplanların kafesine girebilir ve onları biberon yardımıyla süt emzirtebilirsiniz.

Aileniz ile gidip, kaplarla ile vakit geçirebileceğiniz. Farklı bir Deneyim yaşayabileceğiniz. Phuketin turizm noktalarından biridir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.