Hua Hin

Hua Hin

Hua Hin (Tayca: หัวหิน),Hua Hin Tayland’ın ünlü plaj ve resortlerinin  yanı sıra ülkede ki en güzel golf sahalarına sahiptir. Dünyadaki bazı önemli golf turnuvaları için Hua hin tercih edilmektedir. Hua hin deniz kenarında kurulu Tayland’ın en eski ve popüler tatil beldelerinden biridir. Bu 1970 li yıllara kadar Tayland’ın elit kesim in ve kraliyet ailesinin tatile amacıyla geldiği kasabadır. Günümüzde Phuket ve diğer adalara ulaşımın kolaylaşması ve uöak seferlerinin başlamasıyla bu şirin tatil beldesine olan talep eskisi kadar değildir.

Şimdilerde kasaba, okyanus manzarasına doğru yükselen rezidansların, condoların, lüks bar ve restoranların olduğu bir yer haline gelmiş. Bangkok’tan hafta sonları burayı ziyarete gelen çok sayıda ziyaretçi olduğu gibi, dönemsel olarak burada yerleşik yaşayan çok sayıda ortay yaş üstü ve emekli batılıya ev sahipliği yapıyor.

Bu güzel kasaba Bangkok a ortalama 200 kilometrelik bir mesafede bulunmaktadır. Şehre ulaşım Bangkok’tan hareket eden otobüs ve mini Vanlar ile sağlanmaktadır. Şehrin şahane bir gece marketi bulunuyor. Hemen her türlü hediyelik eşya bulabileceğiniz gibi çok zengin çeşitlilikte yiyecekleri ucuza bulma fırsatı da var. Muzlu, ballı gözlemeler, zengin, tropikal meyveler ve taze sıkılmış suları, noodle ve Pad Thai yemeklerini bulmak mümkün.

Gece marketinin bulunduğu cadde çevresinde de çok sayıda deniz ürünleri sunan restoranları bulunuyor. Deniz ürünleri sevenler için zaten Asya bir cennet. Deniz ürünleriyle aram pekiyi olmadığından, gazete okurken spor sayfalarını nasıl hızlıca geçiyorsam bu restoranlarda, menüdeki deniz ürünleri sayfalarını da öylece hızla geçiyorum. Geriye pek bir şey kalmıyor.

Hua Hin’de yapılacak aktiviteler olarak, golf, balığa çıkma, fil safarisi ve kampları, masaj, kitesurfing ve diğer deniz sporları, go kart, plajda at binme, bisikletle şehir turu, Thai yemek okullarında kurs gibi çok sayıda fırsatlar sunuyor.

Hua Hin Gezilecek Yerleri

Hua Hin Plajı

Şehrin başlıca plajı yaklaşık 5km uzunluğunda ve de oldukça yumuşak bir kuma sahip. İyi yüzme imkânının bulunduğu plajda uçurtma sörfü gibi çeşitli su sporları da yapılabiliyor. Plajın en güzel kısmı ise Sofitel Hotel’in önündeki kısımda bulunuyor

Khao Takiab Tepesi

Hua Hin Tren İstasyonu

Gece Pazarı

Khao Hin Lek Fai Manzara Noktası

Wat Huay Mongkol Tapınağı

Klai Kangwon Sarayı

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.