Tatil Bölgesi Seçimi

Phuket Tatil Bölgesi Seçimi 

       Tayland Phuket Adası her geçen sezon popülaritesini arttırırken, Türkiye’den gelen misafirlerin sayısı her yıl katlanarak artmaktadır. Phuket adası  kristal denizi ve temiz plajları, gece hayatı, tropikal iklimi, tropikal meyveleri, eşsiz güzellikte adaları asya kültürünü yakından tanıma olanağı, filmlere konu olmuş lokasyonları, halkının güler yüzlü ve canayakın olması ve daha birçok faktörden dolayı aileler, eğlence tatili yapmak isteyenler ve balayı çiftleri tarafından tercih edilmektedir.  

     Phuket adasında otel seçini ise sizin tatilinizin ne kadar anlamlı ve güzel olacağını belirleyen en etkili faktördür. Bu nedenle phuket’e kiminle geldiğiniz ve tatilden ne amaçladığınız çok önemlidir. Phuket de tatil bölgesi seçerken dikkat etmeniz gereken kriterleri şöyle sınıflandırabiliriz. 

  • Phuket Adası’na ailenizle Geliyorsanız, bolca denize girip kargaşadan gürültüden uzak kalmak istiyorsanız, denizin keyfini çıkarıp sakin bir balayı tatilini yapmak istiyorsanız veya daha muhafazakar bir tatil düşünüyorsanız:  

         Bu çerçevede Kata, Karon ve Kamala gibi bölgeleri seçmenizde fayda vardır. Bu bölgeler daha çok aileye yönelik Konsept yapıdadır, ve gece hayatı patong kadar heyecanlı ve çılgın değildir. Bunun yanında gün boyunca aileniz ve çocuklarınızla beraber denize girebilir, Tatilin tadını çıkarabilirsiniz. Hatta karon bölgesinde deniz ürünleri yiyebileceğiniz Restaurantlara, alışveriş yapabileceğiniz dükkanlara, bunun yanında Tayland’ın kültürünün bir parçası olan gece pazarlarına ev sahipliği yapmaktadır. patonga uzaklıkları ise Tuk-Tuk  ile 10-15 dakikalık mesafededir. Yizle kata/ karon bölgesi size sunmuş olduğu güzellikleri ile tatiliniz akıcı bir şekilde geçecektir. Denizi ise patrong dan çok ve çok daha iyidir. Kata/Karon bölgesinde hiç gece hayatı yok, ne bileyim akşamları canımız sıkılır dışarı çıkıp bir kaç saat eğlenebileceğimiz yer yoktur diye düşünmeyin. Kata/Karon bölgesinde kendine özgü Tay barları, eğlence mekanları ve canlı müzik yapılan restaurantlar bulunmaktadır. Bunlar ise gece maksimum 2 ye kadar hizmet vermektedir.  

         Kata/Karon bölgesinin Denizi çok Berrak ve temizdir. Hiçbir şikayet veya sıkıntı yaşamazsınız bunun yanında plaj boyu günlük sporunuzu yapabileceğiniz alanlar ve spor aletleri, çocuk parkları bulunmaktadır.  

       Patong’a göre çok farklı milletlerden insan göremezsiniz. Genel olarak rus ve azda avrupalı misafir tatil yapmaktadır. Muson yağmurları sezonunda ise çinli misafirler çoğunlukta olmaktadır. ama genel olarak rus misafirler daha çoktur. 

Detaylı anlatım için daha spesifik yazdığım, Kata ve Karon bölgesi yazılarını lütfen okuyunuz  

  • Phuket adasına arkadaşlarınızla geliyorsanız, eğlenmeyi ve gece partilerine katılmayı seviyorsanız, ben çılgınlar gibi eğlenip stres atmak istiyorum arada bir denize girerim ve ada turlarına katılırım diyorsanız, daha farklı gece aktiviteleri katılmak istiyorsanız veya yetişkin çocuklarınızla tatile geliyorsanız:

Bu çerçevede patong u seçmenizde fayda vardır. Bu anlattıklarımdan Patong da ben hiç denize giremem veya ailemle tatil yapamam gibi düşünceye kapılmanıza gerek yoktur. Yine ailenizle tercih edebileceğiniz tatil bölgelerinden biri ve Phuket’i dünyaca ünlü bir yer tatil/eğlence bölgesi yapan yerdir. Ama sunduğu eğlence olanakları çok fazladır. Ne bileyim gündüzleri Ada turlarına katılabilir geceleri canlı müzik barlarına gidebilir, şovlara katılabilir veya gece kulüplerinde sabahlara kadar eğlenebilirsiniz. Bunun yanında bölgede bulunan Malin Plaza ve diğer gece pazarlarında alışveriş yapabilir, bolca deniz ürünü yiyebilirsiniz. Bunun yanında aklınıza gelmeyecek farklı ülkelerden arkadaşlar edinebilir, tatilinizi daha renkli hale getirebilirsiniz. Patong çok milletli bir tatil beldesidir.

  • Phuket adasında yapacağınız tatilden sadece, ada turlarına gitmeyi düşünüyorsanız, çok sakin denizi olsun gece hayatına uzak olsun, otelde ki tatilciler kafa dinlemek ve dinlenmek için gelmiş olsun, sakin bir turistik belde olsun, otellerin bana sunduğu olanaklar çok fazla olsun ve sabahtan akşama kadar otelde canım sıkılmasın, gerçekten tropikal iklimin içinde yemyeşil doğası olsun, şehir hayatından komple soyutlanmış bir yer olsun diyorsanız..

Bu çerçevede Kamala, Surin, Bang Tao, Rawai bölgelerinde bulunan 5 yıldızlı otelleri seçmekte fayda var. Bu bölgelerdeki oteller size Otel içinde güzel olanaklar sunmaktadır. çocuk Parkı’nın olması, büyük bir Havuzun olması, okyanusa bakıyor olması , Hizmetin daha kaliteli olması ve şehir hayatından soyutlanmış olması gibi avantajlardır. Bu tür bölgelerin şöyle bir dezavantajları bulunmaktadır. Bu ise ne bileyim akşam vakit geçirebileceğiniz, Sokak yemeği yiyebileceğiniz veya farklı restoranlarda yemek yemek isteyebileceğiniz yerlerden değildir Eğer Benim için yemek ön planda ve Tayland kültürünü tanımak istiyorum diyorsanız bu tür yerleri tercih etmeyiz Ama bu tür yerlere tatiliniz süresince günübirlik taksi ile gidebilir veya denizinde vakit geçirebilirsiniz.

 

bölge seçimi hakkında aklınıza takılan soruları ve önerileri yorum olarak yazabilirsiniz…

iyi tatiller dileriz….

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.