Fuar Merkezleri

BANGKOK ULUSLARARASI TİCARİ FUAR MERKEZLERİ

Bangkok da yıllık ortalama 900 den fazla uluslararası ticari fuar, sergi, konser ve konferans etkililerinin gerçekleştirildiği ve Asya’nın en büyük 2. Fuar merkezine sahip olmasıyla ticaretin uğrak noktalarından biridir. Yıllarca Bangkok da yapılan ve dünya da hatırı sayılır fuarlar arasında sayılan, değerli taş, otomotiv, yedek parça, ev aletleri, tarım ve gıda, kitap tanıtım fuarları, teknoloji ve bilim, eğitim, gümüş ve tasarım alanları gibi dünyada kendini kanıtlamış ve yıllarca yapılan fuarlara ev sahipliği yapmaktadır.

IMPACT ULUSLARARASI TİCARET VE FUAR MERKEZİ
Map_IMPACT

IMPACT Muang Thong Thai Tayca อิมแพ็ค เมืองทองธานี Fuar alanı Tayland krallığındaki en büyük fuar alanı olma özelliğine sahiptir. Bu kompleksin içinde: Konser alanı, Kongre Merkezi ve Sergi alanlarından oluşan fuar alanıdır.  IMPACT fuar alanı Amphoe Pak Kret, Nonthaburi bölgesinde bulunmaktadır.

IMPACT fuar alanı ve konferans salonu merkezi Asya’da ki en büyük 2. Fuar alanı olma özelliğine sahiptir. 140,000 kapalı alan a sahip olan bu fuar merkezi dünyanın en büyük kolonsuz fuar alanıdır. Her yıl ortalama 490 uluslararası fuar, sergi ve konferans in yanında konsere ev sahipliği yapan bu tesis yıllık 15 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapmaktadır.

Öne çıkan Özellikleri:
  • 12,000 koltuklu konser alanıyla Bangkok’un en büyük konser alanı
  • 19,880 metrekare açık alan
  • Göl tarafında 152,000 metrekare açık alan amfi tiyatro
  • 2000 metrekare lik balo alanı ve 30 toplantı salonu
  • 47,000 metrekarelik sergi alanı ve 6 toplantı salonu

Bangkok’un en büyük fuar alanı olan IMPACT e ulaşım ise raylı sistemle sağlanamamaktadır. Bunun yerine BTS ile Mochit durağına kadar gidebilir oradan 2 numaralı çıkıştan çıkarak taksiyle ulaşım sağlayabilirsiniz. Veya konakladığın otele veya tesisten direk taksiyle ulaşımı sağlayabilirsiniz. Fuar alanı Bangkok merkeze ortalama 40 km mesafede bulunmaktadır.

 

 

 

 

BİTEC ULURLARARASI TİCARET VE FUAR MERKEZİMap

Bangkokun ikinci büyük uluslararası fuar alanı olan BİTEC fuar alanı ise Bangkok’un Bangna Şehrinde bulunmaktadır. İMPACT e göre daha merkezi olan bu fuar alanı şehir merkezine çok yakındır.

1997 yılında faaliyete geçen bu fuar alanı 50,400 metrekare alana sahipitir. Uluslararası ve yerel fuar, konser ve sergilere ev sahipliği yapmaktadır.

BİTEC, raylı sistemle ulaşım BTS ile Bangna BTS durağında inerek yürüme mesafesinde 100 metre mesafededir. Ve şehrin diğer yerlerinden MRT ile Sukhumwit durağına kadar gelerek buradan BTS raylı sistemine aktarma yaparak Bangna durağında inebilirsiniz. Raylı sistemin yanı sıra Fuar alanına taksi ile de ulağım sağlanabilmektedir.

 

 

 

QUEEN SİRİKİT ULUSAL KONGRE MERKEZİmap-l

Queen Sirikit fuar alanı ise daha çok yerel sergilere ev sahipliği yapan bunun yanında uluslararası ufak çaplı katılımların olduğu fuarlara da ev sahipliği yapmaktadır. Şehrin tam merkezinde bulunmaktadır. Her yıl geleneksel olarak yapılan Türk Ürünleri Fuarı da her yıl burada yapılmaktadır.

Queen Sirikit fuar alanını Sukhumwit Asok  ile silom-sathorn yolu arasında kalan alandadır. Ulaşım olarak MRT queen sirikit durağında inerek ve şehrin diğer yerlerinde konaklayanlar için BTS ile Asok a gelip daha sonra MRT ile queen sirikit durağına gelerek ulaşımı sağlayabilirsiniz. Şehrin merkezinde otellere yakın mesafede bulunan bu merkez e taksiyle ulaşımda en cazip yöntemlerden biri olacaktır.

Fuarlara katılacak Firmalar için rehberlik ve tercümanlık hizmetlerimiz mevcuttur. 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.