Big Buddha (Büyük Buda)

Phuket Big Buddha (Phuket Büyük Buda Heykeli)

Phuket adasındaki diğer turistik faaliyetlerden biri olan ve Hatta en önemlisi olan Big Buddha yani Büyük Buda heykeline ziyarettir.

Tayland phuket Adası’nda bulunan ilk Bu da yani büyük Bu da Ada’nın güney kıyılarında bulunmaktadır yerleşme olarak büyük Buda heykeli adasının Güney bölgesinin her yerinden görülebilecek en yüksek tepesine inşa edilmiştir heykelinin yüksekliği 45 metre genişliği ise 25 metredir. Tamamen Burma beyaz mermerinden yapılan bu heykel 135 ton ağırlığındadır. Halen yapım tam olarak bitmemiştir.

Büyük Buda heykeline ulaşabilmemiz için kavisli ve dağlık yollardan tırmanış yaparak veya araç sürerek tepeye ulaşmanız gerekmektedir. Ilk defa gidecek, motosiklet veya araç sürecek arkadaşlara tavsiyem bu yol Belki de phuket teki en tehlikeli yoldur. Çok dardır ve aşırı derecede trafik vardır Her an kazanma ihtimali nedeniyle çok çok dikkatli olmanızda fayda vardır

Tepeye ulaştığınızda sağ tarafınızda araçların park edebileceği bir alan sol tarafınızda ise büyük budaya giriş bulunmaktadır. Sol taraftan devam ederek hediyelik eşya alabilir veya kenardaki maymunlara yiyecek verebilirsiniz. Resim çekebilirsiniz. biraz daha ilerledikten sonra Büyük Buda’nın merdivenlerini ulaşacaksınız. Büyük Bu da merdivenlerden çıktıktan sonra karşınızda 45 metre yüksekliğinde 25 metre genişliğinde devasa bir Buda heykeli bulunmaktadır. Fotoğrafla ilgili Arkadaşlar bu noktadan Buket’in Güney sahillerini kuşbakışı resimlerini çekebilirler, çok muhteşem ve nefes kesici bir görüntü vardır. Buda’nn heykelinin altında ufak mermer parçaları satan kişiler vardır. Bu mermerlerden satın alarak üzerlerine isminizi yazabilir ve inşaatı halen devam eden büyük Buda heykelinin temelinde bu taşlar kullanılarak Sizinde adınız ve maddi katkınız olacaktır.

Büyük Buda heykeli muhteşem bir yükseklikte olduğu için bilhassa Akşamları ailenizle gidebileceğiniz gün batımında resim çekilebileceğiniz ve içeriden izleyebileceğiniz güzel noktalardan biridir. Büyük Buda heykeline gidiş turlar veya şahsi araç kiralamaları ile sağlanmaktadır büyük Buda heykeline giriş ücreti alınmamaktadır. Sabahtan başlayarak akşam 19.30 kadar hizmet vermektedir. bu saatler içerisinde giderek ziyaret edebilirsiniz bunun yanında asla unutmamanız gereken bir diğer nokta ise büyük Buda heykeline bikini, Mayo, çok kısa şort gibi elbiselerle giremezsiniz. zaten girişte görevliler size Eğer elbiseniz uygun değilse peştamal tarzı örtüler verecektir. bunlarla vücudumuzu örtebilirsiniz.

Büyük Buda heykeli Budizm dini için son derece önemlidir. Ve dini ritüellerin Yapıldığı noktalardan biridir. Bu yüzden giyim ve adaba dikkat etmenizde fayda vardır.

Phuket Turları Hakkında sorularınız için Lütfen mail atınız.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.