Ada Turları Seçimi

 

Tayland’ın Phuket Adası için Otel rezervasyonunuzu ve bölge seçiminizi yaptıktan sonra aklınıza takılan en önemli soru turlara nasıl gidebilirim?, hangi turlara katılmalıyım?, tur fiyatları neden değişiklik gösteriyor? gibi sorular gelmektedir Bu yazımızda sizlere Phuket Adası’nda sunan turların detayları içerikleri ve ne gibi aktiviteler yapıldığına dair genel bir bilgi vermeye çalışacağız.

Bu konuyu detaylandırmadan ve örnekler vermeden önce tatile kiminle geldiğiniz ve yapacağınız Ada turlarından ne gibi beklentileriniz olduğunu belirlemeniz gerekmektedir. Çünkü, gençler daha aktif ve eğlenceli turlardan hoşlanırken aileler daha sakin turları seçmektedir, veya çok çok sakin sadece bir adaya giden ve akşama kadar bolca deniz ve kumsalın keyfini çıkarabileceğiniz turları tercih etmektedir.

 

Örneğin: James Bond Adası 4 farklı tur seçeneğiyle gidebilirsiniz. Bunlardan:
 1.  Sürat teknesiyle yapılan maksimum 25 tane yolcunun olduğu VIP olarak satılan turlardır.
 2. Yine sürat teknesiyle yapılan maksimum 35 kişinin olduğu normal turlardır.
 3. Büyük tekneler ile yapılan 60 kişi ve üzeri yolcunun olduğu turlardır.
 4. Phang nga bölgesine giderek oradan kiralanan tahta kayıkla yapılan turlardır.

 

Fiyatlar:

 • 25’lik VIP sürat tekneleriyle 1800/2500 baht arasında tercih edilen firmaya göre james bond adası turu satılmaktadır.
 • 35’kişilik normal sürat tekneleri ile 1300/1600baht baht arasında tercih edilen firmaya göre james bond adası turu satılmaktadır.
 • Büyük tekneler ile 1000/1300baht baht arasında tercih edilen firmaya göre james bond adası turu satılmaktadır.
 • Phang nga aktarmalı tahta kayıklar ile 900/1200 baht baht arasında tercih edilen firmaya göre james bond adası turu satılmaktadır.

 

James Bond turu satın almadan önce dikkat etmeniz gereken hususları şu şekilde sıralayabiliriz.

1- öğle yemeğini nerede yeniliyor?

Buradaki anlatmak istediğimiz Öğle yemeğinden ziyade, Eğer öğle yemeği Koh Panyee Adasında yeniliyorsa ki Koh Panyee adası denizin üzerine kurulu herhangi bir toprak parçası olmayan balıkçı köyüdür, ve James turu nu daha da güzel kılan en önemli noktadır. Bunun yanında adada bolca inci ve deniz ürünlerinden yapılmış hediyelik eşya ye bulmanız mümkündür.

 

2- Tur fiyatına james bond adası giriş ücreti ve diğer park ücretleri dahil mi ?

James bond adasını ucuz fiyatlara bulmanızda sıkıntı yok, malum taylılar size tur satabilmek için tam bilgi vermekten kaçınır. Bilindiği gibi James bond koruma altında olan bir yer ve giriş ücreti vardır. Kişi başı 300 baht . turun içine bu ücretin dahil olup olmadığına bakın.

 

3- Kano ile mangrov ağaçları arasında gezinti dahil mi ?

Bilindiği gibi Mangrov ağaçları denizin derin olmadığı yerlerde ve denizin içinde yetişen bir ağaç türüdür. Tur içinde kano ile bu ağaçların arasında otantik bir gezi yapmanız James turu nu daha anlamlı bir hale getirecektir. Tur ücretine dahil olup olmadığını ve bu aktivitenin yapılıp yapılmadığını mutlaka sorunuz.

 

4-  James turunun değişmezi olan mağaralar, tuz sarkıtları, yarasa mağaraları dahil mi?

James bond turu ve çevresi bolca mağara ve sarkıtlar ile doludur. Turunun süresince bu tarz aktivitelerin dahil olup olmadığını lütfen teyit ediniz…

Örnek olması amacıyla bu yazımızda sizlere sadece James Bond Adasını ele alarak bilgi vermeye çalıştık. Yukarıda belirttiğimiz unsurlar diğer ada turları için de geçerlidir. Ne bileyim Koral Adası, phh phi adası, racha adası, maiton adası, surin adası, similan adası turu ve birçok tur için de geçerlidir.

Tur satın almadan önce lütfen tura nelerin dahil olduğunu detaylı bir şekilde inceleyiniz yoksa gününü hüsranla sonuçlanabilir. 

 • Hangi tekne ile gideceksiniz?
 • National Park ücretleri dahil mi ?
 • Öğle yemeği dahil mi ?
 • Şnorkel malzemeleri dahil mi?
 • Soft içecekler dahil mi?
 • Otel transferi dahil mi?
 • Rehber ücreti dahil mi?
 • Olumsuz durumlar için sigorta dahil mi?

 

ve daha birçok soruya cevap bulmalısınız.

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.