Tayland Elite Card

Tayland Elite Vizesi Nedir? 

29 Temmuz 2003’te Tayland hükümeti, Turizm ve Spor Bakanlığı’nın çıkardığı bir program olan Tayland İmtiyaz Kartı Projesi olarak bilinen yenilik ve girişim adımıdır.  

Tayland imtiyaz kart projesinin asıl amacı, Tayland krallığına gelen yabancı zenginlerden gelir ve vergi elde etmek ve Bu kart sayesinde bu yabancı patronların ülkede yatırım yapmalarına, vize ile ilgili sorun yaşamamalarını, rahat bir 5 veya 20 yıl geçirmelerini sağlamak ve ülke ekonomisine katkısı amacıyla bu vize kullanıma sunulmuştur. Bu ziyaretçiler için Tayland hükümeti Elite Visa uygulamasını başlatmıştır. 

Tayland Elite vizeyi alabilecek bütçesi olan ve Tayland’a sürekli gelip giden biri için, benim görüşüm bu vizeyi Almanızda fayda var. Sizi birçok bürokratik işlemlerden, vize uzatmalardan, vizem bitti Sorunundan, visa run yapmaktan daha bir çok vizeyle ilgili konudan koruyacaktır. Her şeyiniz anında ve VIP konforunda yapılmaktadır. 

Tayland Elite Visa’yı kimler alabilir?  
Cebinde parası olan Herkes bu vizeye sahip olabilir. Ama Tayland’a giriş yasağı olmayan interpol tarafından aranmayan ve suç işlediği ülkeye iadesi olan kişiler bu vizeden yararlanamaz.  

Başvurmak için Tayland’da olmanız gerekmez. Form, web sitesinde elektronik olarak gönderilebilir. 

Elit kartın sunmuş olduğu üç Paketi şu şekilde aydınlatabilirizi: 

1- Elite Easy Access: 
Bu kart size ülkeye 5 yıllık giriş hakkı tanımaktadır. Bu 5 yıl ise istediğiniz kadar ülkeye giriş çıkış yapabilirsiniz. Ücreti 500000 bak olmakla beraber yıllık ücreti bulunmamaktadır. Ve Sahip olduğunuz kartı başka birileri devredemez ve satamazsınız. Bu kart size yılda 24 defa ücretsiz havaalanından VIP olarak otelinize veya evinize Transfer olanağı sunmaktadır. Bu Uygulamadan eşleriniz çocuklarınız yararlanamazlar. Sadece tek kişi kart sahibi yararlanabilmektedir. 

2- Elite Superiority Extension: 
Bu kart için 1000000 baht ödemeniz gerekmektedir. Karşılığında Tayland’a 20 yıllık vize alacağınız anlamına gelmektedir. yıllık ekstradan vize ücreti Ödemenize gerek yoktur. bu 20 yıl içerisinde Tayland’a istediğiniz kadar giriş çıkış yapabilirsiniz. Yine bu kartınızı başka birine devredemez ve  satamazsınız. Sadece siz kullanmak zorundasınız, aileniz sizin haklarınızdan yararlanamaz. Bu kartla havaalanlarından ücretsiz VIP transfer servisi yoktur. 

3- Elite Ultimate Privilege: 
Bu paket karşılığında 2 milyon baht ücret ödemeniz gerekmektedir. Ülkeye 20 yıllık vize elde edeceksiniz, yine vizenizi veya kartınızı başka birine satamazsınız. Sizin sahip Olduğunuz olanaklardan Aile bireyleriniz yararlanamaz. Bunun yanında yıllık olarak havaalanından Ücretsiz sınırsız VIP transfer servisine sahip olacaksınız.  yıl içinde 24 defa ücretsiz Golf Oynama Paketine sahip olacaksınız.  Yıllık bir defa Ücretsiz sağlık check-up yaptırabilirsiniz. 
Detaylara resimlerden bakabilirsiniz……

 

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.