Kata Bölgesi

Kata bölgesi

    Kata bölgesi konsept bir yapıdadır. Adanın en ufak ve derli toplu bölgesidir. Patong dan sonra karon, karon dan sonra ise kata bölgesi gelmektedir. Karon ve Kata Noi un ortasındadır. Isterseniz yürüyerek karon veya kata noi e gidebilir, orada ki denizin ve rotamın tadını çıkarabilirisniz.   

    Tatil amacıyla geleceklerin Kata bölgesini seçmekte etkili olacak faktörler: 

Deniz 

     Denizi berraktır. Aileniz ile tatil yapabileceğiniz güzel denizi olan bir bölgedir. Gün batımını izlemek için enfes noktalardan biridir. Bunun en büyük nedeni iste denizde gel git olaylarının çok belirgin olması ve gün batımı ışığını yansıtmasıdır. Kata plajı diğer plajlar gibi bolca masaj alanları, şezlonglar ve diğer su aktiviteleri bulunmaktadır. Plajın girişi ücretsiz olmakta ve bolca palmiye ve diğer tropikal ağaçlar bulunmaktadır, isterseniz 100 baht günlük ücreti karşılığında şezlong kiralayabilir ki gün boyu ücretidir. İsterseniz yanınızda getirdiğiniz hamağı kurarak gün boyu hem denizin hem güneşin keyfini çıkarabilirsiniz. Tayland’ın diğer bütün plajlarında olduğu gibi duş alanı bulunmamaktadır.  

Çevresel 

      Yukarıda belirttiğim gibi kata bölgesi derli toplu bir yapıdadır. Bolca deniz ürünü restoranı bulabileceğiniz, günün her saati masaj yaptırabileceğiniz ve tropikal iklimde dolaşabileceğiniz bir ortamdır.  

      Bunun yanında kata night market yani kata gece pazarında yemek yiyebilir, hediyelik eşya alabilir, Tayland sokak yemeklerinin tadına bakabilir, bolca tropikal meyve alabilir ve akşam 5 ile gece 11’e kadar açık olan gece pazarında bolca zaman geçirebilirsiniz. Kata gece pazarı haftanın her günü açıktır. Gezip görmeniz hem Tayland’ı tanımak hem de eğlenceli vakit geçirmek için yararınıza olacaktır. 

      Kata bölgesinde bolca masaj salonu da bulunmaktadır. Ailenizle beraber masaj yaptırabilirsiniz. Patong dan daha temiz ve sağlıklı masaj yaparlar. 

  •       Kata bölgesi daha çok ailelere hitap etmektedir. Eğlence için geleceklere fazla bir seçenek bulunmamaktadır. Ama bu hiç eğlence mekanı yok anlamına gelmemektedir. Kata da yine bolca bar bulunmaktadır. Daha çok gece maksimum 1 e kadar hizmet vermektedirler. Bunun yanında küçük bangla olarak adlandırılan 100 metre uzunluğunda barlar sokağı tarzında bi yürüme yolu bulunmaktadır. Burada vakit geçirebilir, bilardo oynayabilir, canlı müzik dinleyebilirsiniz 

 

Sıkca sorulan sorular: 

  • Gece hayatı nasıl 

Patong kadar olmasa da birçok bar bulunmaktadır. Kata daha çok ailelere yönelik denizinin temizliği ile ünlü biyedir. Küçük bangla ya giderek bolca eğlencenin tadını çıkarabilirsiniz. 

  • Patong a ne kadar uzak? 

Kata patong dan 15 dakikalık uzaklıktadır. Tuk tuk ve ya taksi işe gidebilirsiniz. Fiyatı ise 300 baht dan başlamaktadır.  

  • Tüm tatilimizi kata da geçirebilir miyiz? 

Eğer ailecek geliyor ve denize girip dinlenmek arada bir eğlenmek istiyorsanız canınız sıkılmaz. Zaten karon a yakıdır oraya da yürüyerek gidebilirsiniz. 

  • Güvenilir mi? 

Patong a nazaran daha sakin ve güvenilirdir. Tercih etmenizde fayda var.  

 

Aklınıza takılan diğer soruları yorum olarak yazabilirsiniz. 

 

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.