Phuket Otel Seçimi

Phuket Otel Seçimi

 

Phuket tatilinden ne gibi beklentilerinizin olduğunu ve bu beklentiler dahilinde bölge seçimini nasıl yapacağınızı diğer yazımızda belirtmiştik. tatil yapacağınız bölgesi seçtikten sonraki süreçte ise sizin çok güzel bir otel seçmeniz ve tatilinizi sıkıcı ve maliyetli bir hale getirmemeniz gerekmektedir. Bu yazımızda ise sizlere Bunun hakkında bilgiler vereceğiz ilk olarak Örnek bir bölge seçerek size burada nasıl Otel seçebileceğiniz anlatmaya çalışacağız.

Örneğin siz arkadaşlarınızla eğlence odaklı olarak tatil yapmayı düşünüyorsunuz ve Patong bölgesini seçtiniz. Daha sonra burada hangi otelde otelde kalacağımıza karar vermeniz gerekmektedir. Phuket deki otellerde Türkiye’deki otellerden ziyade daha az zaman getireceksin. Türkiye deki otel kalitesini ve konforunu bulamayabilrsiniz. Türkiyede herşey dahil konsepti uygulanırken, Tayland da sadece oda ücreti ve kahvaltı dahil konsepti uygulanmaktadır. Gününüz otelde değil dışarda veya ada turlarında geçmektedir. Bu yüzden otelinizin temiz olması ve lokasyonunu gece pazarlarına Restoranlara eğlence mekanlarına ve diğer gideceğiniz aktivitelere yakın bir noktada olması gerekmektedir

Phuket Adası doğası itibariyle dağlık bir yapıdadır ve sizin online seçerken ki gördüğünüz oteller size fiyat olarak çok uygun gelebilir. Bu Otellerin fiyatının neden ucuz olduğunu lütfen Otel yorumlarını bakarak araştırınız. örneği oteliniz Yamaç bir bölgede ise otelinizin fiyatı çok uygun fiyata gelmektedir. Ama otelinize gidiş gelişlerde kullanacağınız ulaşım, Ne bileyim taksi, Ne bileyim turlardaki ekstra ücretler size negatif olarak geri yansıyacaktır. Mesela otelinizi seçtiniz ama haritada bakarken denize uzaklığı yakın gözüküyor bu gerçekte tam tersi olabilir. Otelimizden deniz kıyısına direk bağlantı yolu yok ise denize gitmek için daha uzun yoldan gitmeniz gerekmektedir. Bu size hem zaman, hem yorgunluk olarak geri dönecektir ve bazen taksi kullanacağınız için maddi olarak da olumsuz etkisi olacaktır.

Seçeceğiniz otelin sunmuş olduğu olanaklar: shuttle bus, taksi hizmeti, kahvaltı, deniz havlusu, havuzun ne kadar temiz olduğu ve diğer faktörlerede dikkat etmenizde fayda var. Mesela: otelin kavuzu ve odası çok güzel görünürken gittiğinizde daha farklı bir manzarayla karşılaşabilirsiniz.

Yukarıda belirttiğim faktörler gibi daha birçok faktör yazabiliriz. O yüzden otel seçiminizde çok dikkatli olmanızda fayda vardır. Otelinizin lokasyonu ve sunmuş olduğu olanaklara Lütfen dikkat ediniz. Türkiye’den gelen misafirlerimizin büyük bir bölümü rezervasyonlarını Online olarak yapmaktadır. Bu online siteler sizlere sunmuş olduğu kullanıcı yorumu özelliğiyle otel seçiminize katkı sağlayacaktır. Otelinize seçmeden önce lütfen online sitelerde ki otel yorumlarını dikkatlice okuyunuz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.