Tayland’da 10 çılgın adrenalin sporu

Tayland 10 çılgın adrenalin sporu

Normali değil anormali, sakinliği değil adrenali ve macerayı sevenler için, Tayland sadece tapınaklardan, sokak satıcılarından, gece hayatından ve yemekten daha fazlasına sahiptir. Eğer sizde Kendinizi bir aksiyon-aşığı ve heyecan arayıcısı olarak düşünürseniz, Tayland’a doğru yol alın ve dağ bisikleti, bungee atlama, skydiving’e kadar çeşitli macera sporları yaşayın. Arkanıza yaslanın, toplanın ve bir macera dolu Tayland turuna ve sunduğu her şeye hazır olun.

1- Köpüklü Su Raftingi

Birçoğunuz belki bilmiyordur, ama Tayland Köpüklü su raftingi yapmak isteyenler için güneyasya da bulunan en iyi noktalardan biridir. İstediğinize rafting seviyesine göre ülkede 1 den 5 i dereceye kadar köpük raftingi noktaları bulunmaktadır. Akarsu boyunca muhteşem ormanların size sunduğu, görsek şölen, vahşi hayvanlar, zengin tropikal ormanlar ve bambu kampları siz adrenalin sevenlerin ilgisini çekecektir. Ülkede köpüklü rafting noktaları bolca bulunmakla beraber genel oalrak en çılgın olanları ülkenin kuzey bölgelerinde bulunan dağlarda yapılmaktadır.  yılın her ay rafting yapılamadığı için, gelmeden önce plan yapmakta fayda var.

Nerede Yapılır: Pai, Chiang Mai, Chumpon, and diğer kuzey şehirleri.

 

2- Balina Köpek balıklarıyla Tüplü Dalış

Sualtı meraklıları için , Surin Adaları’nı ziyaret edin ve balina köpekbalıklarının genellikle bulunduğu Richelieu Kaya’sında dalış yapın. Bu 30 ft. uzunluğundaki Yumuşak devlerin yanında yüzerek  adrenalin dolu zaman geçirebilirsiniz. Söylemek gerekirse! Kocaman göründükleri gerçeğine rağmen, oldukça sakin ve şaşırtıcı deniz canlıları, plankton elyaf diyetlerine güveniyorlar. Şahsen, birini yanlışlıkla yutabileceğinden korktuğumu itiraf ediyorum, ancak, birden fazla balina köpek balığı karşılaştıktan sonra, bana hiç ilgi duymadıklarını söylemekten memnuniyet duyuyorum. Bölgedeyken, Tayland’daki en iyi yerlerden biri olduğu için Similan Adaları tarafından dalış yerleri bölgedeki en iyi dalış noktalarını bünyesinde barındırmaktadır.

Nerede Yapılır: Bu güzel yaratıklarla dalış yapmak için, Mu Koh Surin Ulusal Parkı’na doğru ilerleyin. Milli parkın rehabilitasyon için Mayıs ortasından Ekim ortasına kadar kapalı olduğunu unutmayın. Şubat ile Nisan arasında birini görmek için en iyi şansınız var. Çoğu insan bu alanları, ulusal parklarda ki belirli dalış turlarından satın alabilir ve deniz altının o esrarengiz dünyasının keyfini çıkarabilirsiniz.

 

3-Uçurtma Sörfü

Tayland’ın güneyi hem okyanusa hem de kapalı denize baktığı için neredeyse her çeşit sörfün yapılabildiği noktalardan biridir. Güneydeki iklime dayalı rüzgârlar, neredeyse yıl boyu su sporları yapılasına olanak sağlamaktadır. Siz adrenalin tutkunları, eğer su sporlarını seviyorsanız. Uçurtma sörfü, kaçırmaması gereken bu sporu yapmadan Tayland’dan ayrılmamanızda fayda var.

Nerede Yapılır:  Pattaya, Hua Hin, Koh Samui, Phuket, Ko Phangan, Pranburi vb. Çeşitli kiteboarding okulları var Önerim? Nispeten tutarlı bir rüzgara sahip iyi bir yerin yanısıra iyi bir okul bulun ve yakında kendinizi bu spor dalına aşığınız gibi hissedin.

 

 

4-Kaya tırmanışı

Tayland, hardcore ve acemi rock tırmanma meraklıları için bir mücevher. Chiang Mai, Bangkok ve diğer büyük şehirler gibi birçok yerde insan yapımı duvarlar var. Bununla birlikte, gerçek tırmanışa hazırsanız o zaman gideceğiniz nokta Railey ve Ton Sai gibi adalara doğru ilerleyin ve üzerinizde bulunan etkileyici kireçtaşı kayalıklarla eşlik eden en şaşırtıcı berrak suları bulabilirsiniz. Yine, kurslar yüksekliğe göre değişir ve size gün boyunca size yardımcı olacak bir kılavuz bulunuyor.  yada kendinz ekipman kiralayabilirsiniz. !

Nerede Yapılır: Krabi eyaletine gidin. Oraya vardığınızda ya Ao Nang’da kalabilir ve Railey ya da Ton Sai’ye geziler yapabilirsiniz.

 

 

5-Wakeboarding(Su kayağı)

Tayland’da, wakeboarding, hem gezginler hem de yerli halk tarafından sevilen en popüler ve heyecan verici su faaliyetlerinden biridir. Günümüzde, sporun popülerliği gittikçe arttığı için, Tayland’ın çeşitli bölgelerinde açılış parkları var. Bangkok’ta wakeboarding sadece kablolarla sınırlıdır, ancak bir miktar tekne hareketi yapmak istiyorsanız Pattaya’yı ziyaret edebilirsiniz. Bir teknenin arkasından açık okyanusta binmeyi deneyebileceğiniz Tay adalarında faaliyet gösteren birkaç şirket var. Taco Lake ve Thai Wake Park, Bangkok yakınlarında, ayakta kalma şansınızı deneyebileceğiniz iki müthiş yerdir … .

Nereden Yapılır: Bangkok, Phangan, Rayong Eyaleti

 

6- Flight of theGibbon(İp uçuşu) zip-line

Hiç uçmayı düşündün mü? Eh, bizim için ziplines muhtemelen kadar iyi. Sadece çok eğlenceli değiller ama çok katmanlı platformlar ve muhteşem çarpıcı ormanın ortasındaki zeplineler ve gökyüzü köprüleri, kesinlikle tavsiye ettiğimiz bir deneyimdir. Ziplining’i beyaz su raftingi, Segway turları, kayakçılık veya kaya tırmanışı ile birleştirdiğiniz çok günlük turlara katılmayı seçebilirsiniz. Alternatif olarak, sadece bir ağaç üstten yemyeşil egzotik ormanların tadını çıkarmak için sıkıştırma birkaç saat harcayabilirsiniz.

   7-Tayland’da Skydiving

Tayland’da skydiving İlk başta şüpheciydim ancak çok araştırma yaptıktan sonra, bu kalp pompalama faaliyetini sunan birçok şirketin olduğunu keşfettim. Hem Bangkok hem de Pattaya’da denemek isteyenler için atlama puanlarınız var. Şirketlerin çoğu batı ülkelerinde çalışmaktadır, bu nedenle güvenlik önceliklidir. Thai Sky Adventures (Nong Kho Rezervuarının yakınında) dünyadaki en sıkışık hava sahalarından birinde en iyi skydiving deneyimini sunmasıyla ünlüdür. Tandem atlamaların yanı sıra maceraperest çizgisini bir sonraki seviyeye taşımaya istekli olanlar için tam sertifika kursları da yapıyorlar.

Nereden yapabilirsin: Bangkok, Pattaya, Udon Thani’nin yakınında

8-Sörf yapmak

Evet, beni duyduğun doğru. Tayland’da sörf var. Buradaki dalgalar, Bali ve Filipinler’deki bazı noktalarla kıyaslanacak bir şey değilse de, sizi hala doldurmaya yetecek kadar yer var. İnsanlardan duyduğumuz bilgilere dayanarak, Phuket’in kuzeyinde bulunan Khao Lak’da dalgalar var. Kata, Nai Harn ve Kalim de mevsime göre kontrol edebileceğiniz lekeler. Ayrıca Koh Lanta’da oldukça iyi dalgalar konusunda bazı iç bilgilerimiz var. Bazı iyi tutarlı dalgalar istiyorsanız, Bangkok’taki Flow House gibi bir dalga havuzuna girmeyi düşünün.

      9-Dağ bisikleti

Dağ bisikleti, bir yeri görmek ve keşfetmek için en iyi yöntemlerden biri. Bir ormandaki saklı sakin ve huzurlu bir mekana doğru yola çıkana kadar yoğun sokaklarda dokuma yapmayı çok seviyoruz. Bisiklet tutkunları için, Tayland’ın muhteşem ormanlarını izlerken, turist dolu şehrin dışına çıkmak için en mükemmel bisiklet cenneti olan Chiang Mai’ye gidebilirsiniz. Chiang Mai’deki parkurlar eğlenceli, zorlu ve son derece güzel. Dağlardan, ormanlardan ve göllerden aşağıya doğru bisikletle kırsaldaki güzellikleri yaşayın.

Nerede yapılır: Chiang Mai ve Güney Tayland. Dürüst olmak gerekirse, bunu adalarda bile Tayland’da yapabilirsiniz! Araştırmalarınızı elden önce yapın ve yapmak istediğiniz bir rotaya veya belirli bir deneyime daraltın.n yapabilirsin: Phuket, Koh Lanta, Bangkok (dalga havuzu)

 

10- Bungy Jumping

Korkularınızı fethedip, sizi heyecanlandırmak ve pompalanmak üzere tasarlanan Tayland’daki atların çoğunda atlama zamanı geldi. Pattaya Bungy Jump’da Tayland’daki en yüksek Bungy Jump’i ziyaret edin, size yol gösterecek olağanüstü bir atlama ustalarından oluşur. Pattaya’da aileniz ve arkadaşlarınızla birlikte atlayabilir, sitede barda gevşeyebilir ve istediğiniz süre boyunca büyük ekran atlama oturumunu izleyebilirsiniz. Pattaya’nın en yüksek olanı olmanın yanı sıra, adrenalini düzeltmek için şaşırtıcı derecede başka yerlerde var.

Nereden yapabilirsin: Pattaya, Koh Samui, Phuket, Chiang Mai.

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.