Patong Bölgesi

 

Patong Bölgesi

 

Phuket adasının patong bölgesi Sizlerin de bildiğini gibi adanın en hareketli ve en canlı noktasıdır. Bu bölgeyi bu kadar canlı ve hareketli yapan ise sahip olduğu lokasyonu ve gece hayatıdır. Tatiliniz süresince hiç canınızın sıkılmayacağı, her gün bir yerlere gidebiliriz, yeni restaurantlar yeni gece pazarları keşfedebileceğiniz , Ada turlarına katılabileceğiniz ve bolca Sokak yemeklerinin tadına bakabileceğiniz tabiri caizse Phuket’in kalbidir. 

Patong bölgesi, hem eğlence mekanları hemde otelleri ile phuket adasının en kalabalık noktasıdır. Yüksek sezonda otellerde yer bulmak neredeyse imkansızdır, özelikle aralık, ocak, şubat ayları patong un en haraketli ve dolup taştığı zaman dilimleridir.

Tatil için Patong’u seçmenizde etken olacak faktörlere değinmek gerekirse: 

  • deniz

Doğrusunu söylemek gerekirse patong denizi Phuket’in sahip olduğu diğer plajlar kadar berrak değildir. Bunun en büyük nedeni ise sahip olduğu aşırı turist popülasyonu dur. Ha buradan denize hiç giremeyeceğim anlamı çıkartmamalısınız. Çünkü geldiğimizde de göreceğiniz gibi turistler yoğun olarak denize girmektedir. Bunun yanında sahil boyunca bolca deniz ürünleri Restaurant, masaj salonları özellikle plajda ki seyyar masajlar, su sporları aktiviteleri ve plaj partisi aktiviteleri turistler tarafından yoğun ilgi görmektedir. Plaj boyunca şezlonglar bulunmaktadır, isterseniz günlük ücretini ödeyerek kiralayabilirsiniz gün boyu kullanabilirsiniz. Ücreti  100 baht.

  • Çevresel

Patong bölgesinde alışveriş merkezleri, masaj salonları, bolca gece pazarları ve hediyelikçi dükkanları mevcuttur. Bölgenin en büyük alışveriş merkezi olan Jungceylon da yemek yiyebilir, hediyelik eşya alabilir, film izleyebilir ve bünyesinde barındırdığı yüzlerce resotran ve mağazada zaman geçirebilirsiniz. Patong bölgesinde irili ufaklı 5-6 tane gece pazarı bulunmaktadır. Bunlardan en büyüğü Malin Plaza ve diğer yerler gelmektedir. Alışveriş ihtiyacınız AVM den değilde bu gece pazarlarından yaparsanız birazda sıkı pazarlıkla çok uygun fiyata Tayland’a özgü hediyelik eşya ve diğer ihtiyaçlarınızı tedarik edebilirsiniz.

Patong dan bahsetmişken mutlaka ama mutlaka Bangla road a uğramanızda fayda var. Diğer yazımızda patong gece hayatı ve mekanları hakkında detaylı bilgi vermiştik. Sizde bangla road da bir gece geçirerek eğlenebilirsiniz.

Sıkça sorulan sorular:

  • muhafazakar aileler için uygun mu ?

Hayır uygun değil, malum eğlence mekanları, masaj salonları dahi envai çeşit şovlar hoşunuza gitmeyebilir.

  • 10 günlük tatil süresince sıkıcı olur mu ?

hayır olmaz. Tatil süresince ada turları ve diğer plajlara da giderseniz dolu dolu bi 10 günlük tatil geçirebilirsiniz. tabi gece hayatını da seviyorsanız.

  • çocuklu aileler için uygun mu ?

Türkiye’den gelen misafirlerimin bazıları patongu aşırı eğlence olduğu için beğenmezken, bazıları tarafından beğenilmektedir.Dediğim gibi patong daha çok eğlenceye yönelik bir yerdir.

 

diğer sorularınız için lütfen yorum yazınız…..

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.