Damnoen Saduak Floating Market( yüzen çarşı)

Damnoen Saduak Floating Market( yüzen çarşı)

pic9

Tayland coğrafi konumu ve iklimi itibariyle sürekli yağış alan tropikal iklime sahiptir. Tayland a gelirseniz hertarafta akan nehir ve akarsuları görmeniz mümkün.

Yüzen çarşılar ise tamda bahsettiğimiz bu akarsular üzerine kurulu ve içinde ulaşımın ufak kanolarla sağlandığı yerel halkın ihtiyaçlarını karılaması için kullanılmaktadır.

Khao-San-Road-Eating-Offers-the-Cheapest-Accommodation-and-Travel-Deals-in-Thailand

Günümüzce bu yüzen çarşılar yerel halktan fazla turistler tarafından ilgi görmektedir. Akarsular üzerine kurulu bu pazarlar fotoğraf çekimi, yerel halkın yaşam tarzına yakından bakmak, şehrin stresinden uzaklaşmak, ve yerel halkın üretip yetiştirdiği o leziz meyveleri yemek için harikulade yerlerdir.

10577

Tayland da bulunan en büyük floating market yani yüzen çarşı ise Damnoen Saduak yüzen çarşıdır. Yüzen çarşıya bangkok da turlar düzenlenmektedir veya araç kiralayarak ulaşımı sağlayabilirsiniz. Yol boyunca sizi bir çok Orkide bahçeleri ve Hindistan cevizi üreticilerinin çiftliklerinde mola vererek tatilinize renk katacak resimler çekebilirsiniz.

00003001_k4OcVcK_original

Turlar genelde tam gündür sabah erken saatlerde bangkok da bulunan kalkış noktalarından hareket edilir, öğleye doğru yüzen çarşıya ulaşılır ve kısa bi tanıtım konuşmasının ardından, kiralanan kanolarla yüzen çarşının içinde gün boyu gezilir ve resimler çekilir.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.