En İyi 6 Gökdelen

En İyi 6 Gökdelen

Sizce dünyadaki kaç ülkede Bangkok da ki kadar çatı katı bar veya restoran vardır. Bizim bildiğimiz yok……Bangkok da onlarca gökdelen bulunmaktadır ve neredeyse bunların 25-30 tanesinde çatı katı şehir manzaralı restoran ve bar hizmeti sunulmaktadır.

Sizlere Bangkok da ki yüksek binaların çatı katında bulunan, 360 derece şehir manzarasına sahip, rengarenk ışıklı binalarla çevrili, ışıl manzara ve gecenin geç saatlerine kadar içeceğinizi yudumlarken, ayaklarınızın altındaki o muhteşem manzaranın tadını çıkaracağınız en güzel 10 tane restoran ve bar ı tanıtacağız….

Vertigo and Moon Bar- Banyan Tree HotelBanyan-Tree-Bangkok-Dining-Vertigo-And-Moon-Bar

Beni benden alan, her gittiğimde sabahlara kadar manzaranın keyfini çıkarmak istediğim en başta gelen çatı katıdır. Banyan Tree Hotelin 61. Katında bulunan Vertigo Size uluslararası mutfağının yan ısıra, hemen diğer uçta bulunan barıyla eşşiz bir görsel şölen sunmaktadır. Restoran için rezervasyon gerekmektedir. Dress-Code uygulaması var.

Saat: 17,00-01,00

Yer: Banyan Tree Hotel

Dress-code: Smart casual

Sky Bar- Lebua at State Tower@mx_580

Bangkok’un ikinci çatı katı incisi, Silom ve Sathorn, dusit yollarını kaplayan 360 derecelik görsel şölence Şehri ikiye bölen Chaopraya nehrinin ışıklıyla. Bar ve restoran olarak iki bölümden oluşmaktadır. Kokteylleriyle manzaranın tadını çıkarmayı unutmayınız. State Tower in en son yani 63, katında bu muhteşem görsele katılabilirsiniz.

Saat: 18,00-01,30

Yer: BTS saphan taksin, State tower

Dress-code: Smart casual

 

 

Baiyoke Sky Bar- Baiyoke hotelmaxresdefault (1)

Bangkok’a gelirseniz , ülkenin en büyük binası unvanına sahip Baiyoke Sky bar veya restoran dan rezervasyon yaptırmayı unutmayınız. 83 katlı bu devasa gökdelen şehrin merkezinde bulunmaktadır. Size her katta farklı kıta yemekleri tatmanıza, uluslararası içecekleri içmenize ve hiç şüphesiz ülkenin en yüksen binasının manzarasının keyfini çıkarmanıza olanak sağlayacaktır. 821. Kattan itibaren her katta restoran ve bar bulunmaktadır.

Saat: 17,00-00,00

Yer: Baiyoke Hotel, Pratunam

Dress-code: Smart casual

 

 

 

Octave RoofTop bar- Marriott 57 Hotelbkkms_main01

Geldik sukhumwit yolunun en gösterişli yerine, asok a yakın mesafede ana yolun kenarına kurulu bu gökdelen sizlere sukhumwit yolunu baştan sona izleme fırsatı verirken, diğer gökdelenlerle iç içe olması ayrı bir mistik atmosfer katmaktadır. Bangkok’un en prestijli otellerinden olan Marriott un en son katında bulunmaktadır. Restorandan ziyade bar olarak değerlendirilebilir.

Saat: 18,00-01,00

Yer: BTS Thong Lor, Sukhumwit soi 2

Dress-code: Smart casual

 

 

 

 

Park Society- Sofitel So on Sathronhi-so-park-society-view-sofitel-rooftop

Bangkokun en işlek ticaret merkezlerinden olan sathorn da bulunan bu gökdelen yüksek olmamasına rağmen sizlere Bangkok’un en büyük parkı olan Lumpini parka kuşbakışı olarak bakma ve o insanın içini yeşerten yeşil manzaraya bakma imkânı sunmaktadır. Sofitel otelin 29, katındadır.

Saat: 18,00-00,30

Yer: Mrt lumpini, sofitel so hotel

Dress-code: Smart casual

 

Three Sixty- Millenium Hilton Bangkok1357560603-ThreeSixty-o

Dünyanın her yerinde olduğu gibi, Bangkok da da Hilton şehrin en Gözde nehirlerinden olan Choapraya nehrine kurulu gökdelenidir.  Restoran ve barın iç içe olduğu bu 36 derecelik şehir manzarasını denemeyi unutmayınız….

Saat: 18,00-01,30

Yer: Hilton Hotel Bangkok

Dress-code: Smart casual

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.