Khao San Road

Khao San Road, Bangkok

Bangkok da bulunan sırt çantalı gezginlerin İngilizce Backpacker’lerin Tabiri caizse Mekke’si olarak tabir edebileceğimiz bu Sokak Bangkok’un en eğlenceli yeridir. tarihçesine baktığımızda Khao San Road  20 yıl kadar önce yerel halkın ve yakın köylerinde yaşayan köylülerin Bangkok’a gelerek pirinç sattıkları sokakken, günümüzde dünyanın birçok noktasından tayland’a gelen sırt çantalı gezginlerin buluşma noktasıdır.

Khao San Road çevresinde oteller, bar ve restoranlar, hediyelik eşya satan dükkânlar, sanat galerileri, dövme ve masaj salonları ile çok sayıda düşük ve orta bütçelilere hitap eden otel ve guest Houselar bulunuyor. Konaklama fiyatları çift kişilik klimalı odalar için 20-80 TL arasında değişiyor. Sokakta çok sayıda seyyar satıcı bulunuyor. Taze tropikal meyveler, padthai adı verilen taze soya filizleriyle hazırlanan erişte tezgâhları ile çöp şiş tarzında et ızgaralar satan  tezgâhlar sokağın hemen her yerinde karşınıza çıkıyor.

 

Nasıl Gidilir?

Khao San Road a gitmek için yeraltı treni ve BTS istasyonları bulunmamaktadır. Bunun yerine Tuktuk, taksi, motosiklet veya halk otobüsüyle gidebilirsiniz. Taksiyle ve tuktuk da gitmek isteyenler mutlaka pazarlık yapmalıdırlar, ulaşım bankta ucuzdur.

Ne yapılır?

  • Taze tropikal meyve sularını içebilir, canlı müzik dinleyebilir veya diskolarda sabahlara kadar dans edebilirsiniz.
  • Uluslararası ve yurtiçi uçak, tren veya otobüs bileti acentaları vardır. Bilet alabilirsiniz. Kredi kartı kullanmamaya dikkat edelim.
  • Wat pho, Büyük saraya 4-5 dakikalık mesafededir.
  • Bts National statium durağından halk otobüsü, taksi veya tuk-tuk la gidebilirsiniz. Yolculuk Takriben 10 dakika sürmektedir.
  • Sağlı sollu barlar, hediyelik çiler,  ayak ve vücut masaj salonları, restoranlar ve sahte kimlik yapan dükkânları çokça görürsünüz.
  • Khao San Road bir arka sokağında çok güzel Mesih deniz ürünleri yapan ve canlı müzikli restoranlarda dinlenebilir yemeğinizi yiyebilirisiniz.
  • Khosan Road sabaha kadar açıktır ve genellikler yabancı turistler tarafından rağbet görmektedir.
  • Khosan Road da TV ve İnternet de gördüğünüz o böcekleri, akrepleri, solucanları ve çekirgeleri meraklıları tarafından afiyetle yenilmektedir.
  • Bu arada Khosan Road un konumu itibariyle Bangkok da bulunan önemli saray ve tapınaklara ve diğer turistik yerlere yürüme mesafesinde bulunmaktadır.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.