T.C Bangkok Büyükelçiliği duvarına yazılan Esrarengiz yazı

Türkiye cumhuriyeti Bangkok Büyükelçiliğinin duvarına yazılan grafiti yazı polisi harekete geçirdi

 

Bangkok da bulunan Türkiye Büyükelçiliği duvarına yazılan bazı grafiti yazılar polisi güvenlikle alakalı operasyon başlatmasına neden olduğu belirtildi.

Ulusak Polis Şefi Chakthip Chaijinda tarafından ülke genelinde yapılan ‘Yılbaşı Koruma Uyarısı’ kapsamında dün olay yerine gelen polis memurları olay yerinde incelemelere başladı.

Türkçe yazılan mesaj ‘ GRUM YORUM SUSTURULAMAZ’

Olay yerinde incelemede bulunan polis yetkilileri, daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilmek ve yazıyı yazan kişi ya da kişilere ulaşabilmek için olay yerinde bulunan güvenlik kameraları ve sigara izmaritlerini toplayarak DNA araştırması için analize götürdüğü belirtildi.

Polis Yetkilisi, olayın herhangi bir tehdit içermediğini belirtirken, herhangi bir tehditte karşı gerekli güvenlik önlemlerinin alındığını aktardı. Elçilik çevresinde ve elçilikte bomba imha uzmanları ve K9 köpekleriyle birlikte gerekli önlemlerin alındığı.  Ama daha ayrıntılı bilgiye ulaşabilmek ve yazının neden yazıldığını öğrenmek için soruşturmaya gerek duyulduğunu belirtti.

Olay yerine gelen üst düzey rütbeli polis görevlileri tarafından olay yerinde inceleme yapıldığı ve konunun açıklığa kavuşturulması için gerekli işlemlerin yapılacağı belirtildi.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.