Pattaya-Huahin feribot seferleri

Pattaya-Huahin feribot seferleri başladı

Uzun süredir yapılması planlanan ve projenin sonuna gelinen Pattaya-Huahin şehirleri arasında ki feribot seferleri 1 Ocak 2017 itibariyle başlanacağı duyuruldu. Servisin resmi açılış töreni 12 Ocak 2017 yapılacağı belirtildi.

Deniz ulaşımı departmanı genel müdürünün Cuma günü yaptığı açıklamaya göre: ’Yerli ve yabancı ziyaretçiler Pattaya-Huahin arası deniz feribotu sevisini 1-15 Ocak tarihleri arasından ücretiz olarak kullanabilecek. Feribotlar 27 knot hızı ulaşabilecek bu sayede Pattaya-Huahin iskeleleri arasında ki mesafenin en azla 2 saat süreceğini öngörmekteyiz. İşletmeci firma şuan için Çin den 3 tane tam tesisatlı 38 metre uzunluğunda feribotlar getirdi. Her feribot 339 yolcu taşıma kapasitesine sahip, bunların 286 tanesi normal koltuklar, 44 tanesi business koltuklar ve 2 tane VIP odayla servis verecektir. Feribotlar da 8 tane uzman gemi çalışanı bulunuyor. 1- 15 ocakları tarihleri arasında sadece 1 tane feribot ücretsiz olarak Pattaya-Huahin e seferler düzenleyecektir.’’

Pattaya-Huahin şehirleri arasındaki seferler ise 1250 baht olarak belirlendiği belirtildi.

Bilindiği gibi Pattaya-Huahin şehirleri arası 345km kara yolu ve 105km deniz yolu uzunluğunda bulunan Tayland ın turistik güney iki şehridir.

Pattaya daha çok eğlence turizmi işe öne çıkarken. Huahin ise daha çok emekli şehri olması, güzel sahilleri ve doğasıyla turistlerin uğrak noktalarından biridir.

Huahin şehri ile ilgili daha fazla bilgiye Buradan ulaşabilirsiniz.
Pattaya şehri ile ilgili daha fazla bilgiye Buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.