Phromthep Viewpoint

Phromthep Viewpoint(Phromthep Manzara Noktası)

Phromthep manzara noktası Phuket adasının en güneyinde yani Rawai de bulunmaktadır. Patong dan Rawai ye giderken Karon, Kata, Yui ve daha sonra Nui plajını geçtikten sonra tepede hemen sağ taraftadır. Zaten gittiğinizde tur otobüslerinden ne kadar büyük bir manzara noktası olduğunu anlayacaksınız. Phuket’in en turistik noktalarından biridir. Sabahtan akşama kadar tur operatörlerinin getirdiği turistler ile yoğun olmaktadır.

Phuket adasının en büyük ve 360 derece panoramik görüş açısı sunan tepesi diyebiliriz.

Buraya gidenlerin 1 saat ayırmasında fayda var, içinde çok farklı güzellikler, heykeller, adacıkları, hediyelik eşyacılar, restaurant, palmiye ağaçları ve doğayı keşfetmeniz için yeterlidir.

Aracınızı park edip merdivenlerden yukarı çıktığınızda sağ tarafınızda Nui, Ao sane ve Nai Harn plajının o turkuaz mavisi güzelliği size hoş geldin diyecektir. Daha sonra sol taraftan ilerlersek tsunamiden sonra yapılan deniz fenerini göreceksiniz. Hemen yanında çeşit çeşit fil heykelciklerinden oluşan adak noktasında resim çekilebilirsiniz. Daha sonra soldan devam ederek o okyonusdan gelen temiz oksijeni içinize çekecek ve 15/20 dakika kıyı şeridine oturarak denizin mavisine dalacaksınız. Daha bitmedi eğer zamanınız var ise Phromthep in uç noktası doğru, denizin içine doğru giden çıkıntıyı göreceksiniz.. Devam edin o burnun ucuna kadar patika yolu takip ederek gidin.. Uzanın çimlerin üzerine uzanın denizin mavisinin gökyüzüyle nasıl dans ettiğini, içinize temiz havayı çekerken keşfedin. Uzaklara dalın gözlerinizi bi anlığına kapatın ve ruhunuzu dinlendirin………

Phromthep manzara noktası meşhur olduğu için günlük joint turlara katılabilirsiniz. Bunun yanında bizim düzenlemiş olduğumuz şehir turundan yararlanarak burayı keşfedebilirsiniz.

Lütfen haritadan nerede olduğunu inceleyiniz

İyi eğlenceler dileriz…..

Aklınıza takılan soruları yorum olarak bize iletebilirsiniz….

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.