Samet Viewpoint

Samet Nangshe Viewpoint(Samet Nangshe Manzara Noktası)

Samet manzara noktasını sizlere nasıl anlatacağımı bende bilmiyorum. Diğer bütün manzara noktaları için ezbere fikirlerimi ve gördüklerimi yazabilirim, ama Samet manzara noktası, her gittiğimde beni benden alan o essiz manzarası ile belki de Phuket de kendimi en barışık ve mutlu hissettiğim yer diyebilirim.

Hele sabah erken saatlerde giderseniz güneşin, denizin içindeki bulutlarla kaplı kireçtaşı adacıklarının içinde çıkması, çıkarken ki o kızıllığı anlatılmaz yaşanır cinstendir.

Samet görüş noktası size 180 derece panoramik görüş açısı sağlamaktadır. Gün doğumu sabah 05:30-6:00 arasındandır, yıl içinde farklılık göstermektedir. Gitmeden önce bakmanızda fayda var.

Tepede yerleşim bulunmamaktadır. Sadece 1 tane Müslüman ailenin evi vardır, sağ olsun her gittiğimde yardımcı olurlar veya olmaya çalışırlar. Acılı yemek seviyorsanız onlarla beraber bir şeyler yiyebilirsiniz. Dediğim gibi restoran değildir orada yaşayan, ilgilenen Müslüman taylı ailedir. Bunun yanında İsterseniz kamp çadırınız ile gidebilir kamp yapabilir, dilerseniz kendi kamp çadırınızı götürebilirsiniz. Bunun yanında 10’a yakın ağaçtan yapılma turistlerin kalabileceği ufak odalar bulunmaktadır.

Sürekli 1 saat araba sürerek gittiğim ve giderken hiç pişman olmadığım ve yine gelmek istediğim yerdir.

Ulaşım:

Burası turizme daha bu yıl kazandırıldı. Turist yoğunluğu yoktur. Eğer zamanınız var ve bütçenizde kısıtlı değilse gitmenizi tavsiye ederim.

Buraya Phuket adasından turlar düzenlenmemektedir. Kendi imkanlarınız ile gitmeniz gerekiyor. Ulaşım için taksi tutabilir, araç kiralayabilir veya motor kiralayarak gidebilirsiniz. Motor ile yol 2 saat sürebilmektedir. O yüzden sol şeritten motor sürme tecrübeniz yoksa, taksi ile gitmenizde fayda var veya bize ulaşarak turlarımıza katılabilirsiniz.

Nerede:

Samet Nangshe manzara noktasının phuket ile alakası yoktur. Phuket adası dışında ve phukete en yakın şehir olan Krabi de dir.

Lütfen haritadan nerede olduğunu inceleyiniz

İyi eğlenceler dileriz…..

Aklınıza takılan soruları yorum olarak bize iletebilirsiniz….

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.