Tayland Ladyboy

Tayland Ladyboy

Budizm dininin ana ilkelerinden olan özgürce yaşam, baskıcı bir toplum olmama, hoşgörü ve saygı gibi unsurları ülkede yaşayan insanlara cinsiyetlerinide özgürce seçme olanağı sunmaktadır.

Bu çerçevede İngilizce Ladyboy, tayca Kathoey yani transseksüel cinsiyet gurubu Tayland krallığında yaklaşık yarım milyon civarında olduğu tahmin edilmektedir. Kathoey, aslında erkektir. Tayland’da erkeklerin neden kadın gibi giyinip kadınsal davranışlar sergilemesinde farklı nedenler vardır. Bunlardan en bariz olarak bilinenleri:

 • Budizm dinin verdiği rahatlık ve hoşgörü.
 • Toplumun ve çevresindeki insanların etkisi.
 • İnsanların yadırgamayıp, onları cinsel tercihlerinden dolayı toplumda küçük düşürmemeleri
 • Ailesel maddi imkân yetersizlikleri, daha çok para kazanma isteği.
 • Ve Soya ürünlerin fazla tüketilmesi, soya içinde bulunan etkin madde ve kadınlık hormonu olan östrojen tüketimin fazla olması, erkeklerin de kadınsı hisler taşımasına neden olduğu gözlemlenmektedir. Bu nedenledir ki Tayland da ki erkek nüfusumun neredeyse hepsinin vücutlarında kıl yoktur. Kösedirler. Sadece Tayland la sınırlı kalmayıp güney Asya ülkeleri, Philip, Myanmar, Laos ve Malezya ve diğer Asya ülkelerinde de erkekler kösedir.

Kathoey lar toplumda istedikleri işte özgürce çalışabilmektedirler. Turistler tarafından çok ilgi gören Kathoey lar genellikler turistlerin yoğun olduğu eğlence mekânlarında, kozmetik sektöründe ve sex işçisi olarak çalışmaktadırlar. Bazıları cinsiyet değiştirme ameliyatları olarak, kadın cinsellik uzuvlarına sahiptirler.

Ladyboy’ları normal bayanlardan ayıran özellikler ise şu şekilde sıralanmaktadır.

 1. Ladyboy, Tayland kızlarına göre daha uzun boyludur..
 2. Ladyboy ların yürürken ki sergiledikleri tavır, el, kol ve saçlarını düzeltme hareketleri
 3. Ladyboy ların göğüsleri diğer Tayland kızlarına göre daha büyüktür.
 4. Genellikle sütyen kullanmazlar.
 5. Erkeksi sesleri
 6. Diğer kızlara göre daha seksi ve açık elbiseler giyinirler.
 7. Ladyboy dirsekleri en belirgin özelliklerdendir,  daha kalın ve geniş
 8. Ladyboy ların yüzleri ve vücudun da ki kemikler daha belirgindir, özellikle yüz kemikleri.
 9. Ladyboy boğazında bulunan erkeklere özgü elmacık kemiği
 10. Daha çok konuşurlar, hiç çekinmeden sizin ilginizi çekmeye çalışırlar.
 11. Ellerinin normal bir kadın elinden daha büyük olması

 

Ladyboy lar resmi oalrak erkektirler. Resmi bir cinsiyet statüleri yoktur, kimliklerinde erkektir. Ladyboy ların evlenmeleri yasaktır. Gayri resmi Evlilik yapan ladyboy lar mevcuttur ama Tayland krallığında aynı cinsten iki kişinin evlenmesi resmi olarak yasaktır.

Not: Tayland da erkeğin kadın olması Ladyboy olarak adlandırılırken, bunun tersi olan yani kadınların erkek olması ise Tomboy olarak dur. Tomboy lar gerekli ameliyatlar ve ilaç tedavisinden sonra erkeksi görünüşe kavuşup kendilerine kız arkadaş edinebilmektedirler. Tayland kızlar arasında Tomboy erkek arkadaş edinimi oldukça yaygındır..

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.