En İyi 5 Gece Pazarı

Bangkok’un En İyi 5 Gece Pazarı

Hiç şüphesiz ki Bangkok da gece yapılabilecek en güzel aktivitelerin başında gelen Gece Pazarı turları sizlere neşeli bir Karnaval havasında yerel insanlarla tanışabileceğiniz, ülkenin yerel yemeklerini tadabileceğiniz, yerel atıştırmalıklarını barındıran, canlı müziklerini ve Sokak hayatını deneyimi edineceğiniz yerlerdir.

 

Sizlere Bangkok tatiliniz boyunca gidebileceğiniz Bangkok deki en gözde ve canlı gece pazarlarını 5 tane Gece Pazarı hakkında bilgiler paylaşacağım.

 

Srinakarin Fot Fai Gece Pazarı, Srinakarin, Bangkok

Fot Fai Gece Pazarı hiç şüphesiz ki Bangkok deki en büyük Gece Pazarı olma olma özelliğini taşımaktadır. Burada neler bulabilirsiniz; size Asya ve Avrupa kültürü karışımı yemekler, eğlence mekânları, canlı müzikler barlar, alışveriş yapabileceğiniz hediyelik eşya, elbise alabileceğiniz bunun yanında Tayland ile ilgili aklınıza gelebilecek her türlü şeyi bulabileceğiniz Bir Gece Pazarıdır. Fot Fai Gece pazarı bangkokda bulunan Srinakarin yolundadır. Fot Fai gitmek için iki seçenek bulunmaktadır. Bunlardan birincisi taksiyle gitmek, ikincisi halk otobüsü. Ama benim düşüncem taksiyle gitmenizde fayda vardır ek olarak haritası da belirttiğim gibi SeaconSquare Gece Pazarı srinakarin yolunda SeaconSquare Alışveriş Merkezi’nin hemen arkasındadır.  Gece 21:00-02:00 saatleri arasında açıktır.

 

JJ Green Ece Pazar, Chatchucak market

JJ Green Ece Pazar ise yine Bankok da bulunmaktadır.Chatchucak Marketin hemen yanında, ve  bu yerin diğer bir özelliği ise alışverişin yanı sıra daha çok etrafında bulunan üniversitelerin, yurtların ve okulların yoğunlukta olması ve bu okulda okuyan öğrenciler öğrencilerin arkadaşlarla eğlenmek, alkol içmek, canlı müzik dinlemek ve kafa dağıtmak,  Parti vermek amacıyla geldikleri en eğlenceli gece pazarlarıdır. JJ Green gece pazarı yüzde 80 eğlence ve disko yüzde 20 ise yeme içme reyonları bulunmaktadır. gençler tarafından rağbet görmektedir gecenin geç saatlerine kadar bazen Saat üçe kadar açık açıktır. Gitmek isteyenler için yine otobüs, BTS ve taksi seçenekleri bulunmaktadır. Bts ile gideceklerin BTS mochit durağında inmeleri gerekmektedir.

 

AsiaTique Gece Pazarı,

Ve şimdi geldik bagkok da bulunan en önemli gece pazarıdır. AsiaTique gece pazarı yıllar öncesinde gemilerin yanaştığı konteynırların olduğu, lağım kokusunun geldiği,kirli bir rıhtımdan ibaretti. Ama daha sonra yapılan düzenlemeler ve inovasyon çalışmaları sonucunda şuan Bangkok deki turistler ve Elit kesim tarafından rağbet gören fiyatlar bakımından pahalı olan Bangkok’un en eğlenceli yerlerinden biridir. Bu Hangar dört bloktan oluşmaktadır her blok farklı ürünler satılmaktadır. Hediyelik eşyalar, canlı müzikli restoranlar,  Avrupa tarzı yemekler aklınıza gelebilecek her şeyi bulabileceğiniz akşam rahat üç dört saat gibi bir vaktinizi harcayabileceğiniz muhteşem bir konumdadır. AsiaTique gece pazarının bir diğer özelliği ise meyve 0 olması Nehir kenarında olması kıyı boyunca yürüyüş yapabilme imkânı sağlamaktadır güzel bir gece manzarası vardır gece yarısı ile birlikte kapanmaktadır.

 

Ratchada Fot Fai Gece Pazarı, Hua Khwang

Racthada yolu üzerinde kurulan bu gece marketinde genel olarak giyim ürünleri satılmaktadır. Ucuz elbise, ev dekorasyon ve ikinci el giyim ürünlerini alabilirsiniz. Ev dekorasyon ürünleri alabileceğiniz az da olsa yemek yiyebileceğiniz restoranlar ne olduğu Bir Gece Pazarıdır. Bu gece pazarında dikkat etmemiz gereken şey gece pazarının Sağlı sollu Ana yolun üzerindeki kaldırımlara kurulmuş olması ve trafiğin çift yönlü olarak aktığı için karşıdan karşıya geçişlerde dikkat edilmesinde fayda vardır. ve gecenin geç saatlerine kadar açıktır. Genel olarak saat birde kapanmaktadır. ek olarak burada ikinci el eşya ayakkabı elbise de bulunmaktadır.

 

Patpong Gece Pazarı, Silom

Çakma yani sahte ürün dediğinizde aklınızda Bangkok da gelebilecek tek yer patpong gece pazarıdır. Bu pazar turistlerin en çok ziyaret ettiği gece pazarıdır. Patpong Gece Pazarı Silom yolu üzerine ki ara sokağa kurulu ve bu yol boyunca aklınıza gelebilecek dünya markalarının çakma ürünlerini ki bu ürünleri bulunmakla beraber gayet kalitelidir ve kaliteli malzemeden yapılmaktadır. Bazı ürünler gerçeği kadar kaliteli olduğu da söylenmektedir. Bunun yanında bu yerin diğer özelliği ise Gay ve Go-Go barlarının yoğun bir şekilde bulunması da gay turistler tarafından da rağbet gören pazardır. Patong Gece Pazarı saat gece iki – iki buçuk bazen üçe kadar açık olmaktadır açıktır.

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.