Tayland Hindistan Cevizi Kömürü

Tayland Hindistan Cevizi Kömürü

Bilindiği gibi, tayland dünyadaki 3. büyük hindistan cevizi üreticisidir. hindistan cevizi ürünlerinden yapılan ürünler günlük hayatımızda giyim, teknoloji, sağlık, turizm, mobilya ve endüstriyel alanlarda sıklıkla kullanılmaktadır.

Bu yazımda sizlere Hindistan cevizinden yapılan kömürün hangi amaçlar için kullanıldığını ve ne tür üretim aşamalarından geçtiği hakkında kısa bir yazı dizisi ele alacağım.

Hindistan cevizi kabuğu kömürü biz bilmesekte günlük hayatımızın her alanında kullanılan bir üründür. örnek vermek gerekirse: araçlarımızın filtrelerinde, içtiğimiz sigaraların filtrelerinde, nargile kömürü olarak veya klimalarımızda kullanılır ve olmazsa olmazı ürünlerdir. Tabi hindistan cevizi kullanılacağı alana göre kömürleştirme süreçleri farklıdır. Sizlere Tayland da yaptığım araştırmalar ve gittiğim üretim tesislerinden bu kömürleştirme süreöleri hakkında edindiğim izlenimleri aktaracağım.

İlk olarak kömürletirme yapacak köylüler hindistan cevizi kabuklarını temin ederler, kabukların çoğunu hindistan cevizi nin içini

işleyen fabrikalardan temin ederler. Temin edilen kabuklar, toprağın içine açılmış büyük ve geniş kuyulara doldurulur ve yakılır. Ki bu kuyular ortalama 3-5 ton arasında kabuk almaktadır. Daha sonra üzerleri büyük demir levhalarla kapatılır. Çok ufak bi delik açılır. Yanan Kabuklar kömürleşip kül olmadan önce üzerine su atılarak söndürülür ve kömür hali muhafaza edilir. Soğuyan kabuklar kuyulardan çıkarılarak beton zemine serilir ve neminin az da olsa giderilmesi sağlanır. Dana sonra elektrikli büyük oval elekler vasıtasıyla kabukların üzerindeki toz, yabancı maddeler ve yanmamış kabuklar eleme vasıtasıyla temizlenir.

Kömürleşme işlemi bitmiş Hindistan cevizi kabukları bu aşamadan sonra mangal kömürü veya  nargile kömürü üreticileri tarafından alınır ve işlenerek mangal ve nargile kömürü haline getirlir. Diğer alıcısı ise Aktif karbon üreticileridir. Bunlar ise aldıkları mu ham Hindistan cevizi kömürünü fabrikalarında bulunan devasa kurutucularda kurutarak nem seviyesini en düşük seviyeye kadar çekerler, yine elekler yardımıyla en kaliteli Hindistan cevizi kömürü parçaçıklarını seçerek diğer aşama olan asitle yıkama aiamasına geçerler. Asitle yıkama işlemlerinden Hindistan cevizi kömürü parçaçıkları daha ufak parçalara bölünür veya toz haline getirilir. Ve klima filtrelerinde ve araba filtreleri olmak üzerine günlük

hayatımızın her alanında kullanılırlar.

Tayland’dan Hindistan cevizi kömürü ithal etmek isteyenler bizimle iletişime geçebilir.,

Birinci kalite:
-Aktif karbon fabrikalarından alınan ürün,
-%1,5-3 arasında kül,
-Kül rengi beyaz veya krem rengi,
– %5-15 arasında nem, doğal şekil,
– komple elenmiş ve tozdan temizlenmiş,
– Aktif karbon fabrikası olduğu için max 80-100 ton aylık tedarik.
-20-25 kiloluk paketlerde
FOB fiyatı 510dolar/ton

İkinci Kalite:
– yerel üreticilerden toplama ürün,
%1,5-3 arasında kül,
– kül rengi beyaz veya krem
– isteğe göre tam kurutulup elenmiş veya ıslak
– nem oranı % 15-35 talebe göre
– aylık istenildiği kadar tedarik edilebilir.
– paketleme 20-25 kg paketler
FOB fiyatı 350-450dolar/ton

Bu hafta türkiyeye gidecek ürünün videosu https://www.youtube.com/watch?v=_Q9Xdin-Qu4

bol kazançlı günler dilerim

 

Thailand Coconut Charcoal

 

As is known, thailand is the 3rd largest coconut producer in the world. products made from coconut products are frequently used in daily life in clothing, technology, health, tourism, furniture and industrial areas.

 

In this article I will give you a short article about what kind of coke made from coconut is used for what purposes and what kind of production steps it is going through.

 

Coconut shell charcoal is a product we use in every field of our daily life. for example: the filters of our vehicles, the filters of cigarettes we smoke, the hookah coal, or our air conditioners, and they are indispensable products. Of course the process of coalification is different according to the area where coconut is used. I will give you the impressions I have made about this charcoal burning period from my researches and production facilities in Thailand.

 

First, they provide the peasant coconut shells to charcoal, most of the shells provide from factories that process coconut shells. The supplied

shells are filled and burned into large and wide wells that are opened into the soil. These wells average between 3-5 tons of shell. Then they are covered with large iron plates. A very small bi hole opens. The burning shells are quenched by throwing water on them before being charred and the coal state is preserved. The cold crusts are removed from the wells and the concrete is laid on the floor and the nastiness is removed. Dana is then cleaned with elec- trical large oval sieves by means of sieving dust, foreign matter and unburned shells on the shells.

 

After this step, the coconut shells that have been completely carbonized are taken by the charcoal or hookah charcoal producers and processed into barbecue and hookah charcoal. The other buyer is the active carbon producer. They pull the moisture level down to the lowest level by drying

them in the giant coconut shell factory of the mu-coconut shell factory, and they use the sieves again to select the best quality coconut charcoal particles and pass on to the next stage of acid washing. From the acid washing process, coconut charcoal particles are divided into smaller pieces or powdered. And they are used in all areas of our daily life, such as air conditioning filters and car filters.

 

Those who want to import coconut charcoal from Thailand can contact us.

 

Hello there,

 

I live in Thailand. I can make coconut charcoal raw material on request.

 

First quality:
The product from the active carbon plants,
– 1.5-3% ash,
– Cream color white or cream color,
– 5-15% moisture, natural form,
– the complex is sieved and cleaned from dust,
– The activated carbon factory is supplying 80-100 tons per month for max.
In packages of 20-25 pounds
FOB price 510dollars / ton

 

Second Quality:
– collect product from local producers,
1.5-3% ash,
– ash color white or cream
– optionally dried and sieved or wet
– moisture content 15-35% according to the student
– monthly can be supplied as requested.
– packing 20-25 kg packages
FOB price 350-450dollars / ton

 

This week’s product videos to go to turkey https://www.youtube.com/watch?v=_Q9Xdin-Qu4

 

plenty of lucrative days

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.