Pattaya’da Yapılması Gereken 10 Aktivite

   Pattaya’da Yapılması Gereken 10 Aktivite 

 

           1- Walking Street

Walking street sahip olduğu eğlence olanakları, kendine özgü yürüyüş yolu boyunca sağlı sollu LED tabelaları, Sizi içeriye alkol içmeye davet eden güzel taylı kızları ve o kendine Özgü atmosferiyle Tayland’daki diğer şehirlerde çok çok farklı bir konuma sahiptir. Nitekim Pattaya günümüzde öyle bir hal aldı ki dünyada artık ismi tınılır bir şehir oldu e tabi Pattaya nın dğer adı olan Günahlar Şehri ve Pattaya da olan Pattaya da kalır sloganlarıyla dünyada ün yapmıştır.

Walking street hakkında genel hatlarıyla bahsetmek gerekirse: yürüyüş yolunun uzaklığı 500 metredir. 500 metre boyunca sağlı sollu diskolar, barlar, Gogo barlar, striptiz şovların ve bunun gibi aklınıza gelecek her türlü eğlence mekanının bulunduğu bir yoldur. Saat akşam 6 itibariyle araç trafiğine kapatılır. Eğlence gece saat 2 ye kadar devam etmektedir. 2 denildiğinde aldanmamakta fayda var, çoğu eğlence noktası sabahlara kadar açıktır.

 

     2-  Sanctuary of Truth Tapınağı 

Burası tik ağacığından tek parça olarak yaspıldığını söylemek hiç gerçekçi bir betimleme olmayacaktır. Burası ne tanıpank nede bir saray parçasına benzer her bünyesinde her ikisinden de çok fazla özellik taşımaktadır.. Bu Tayland a özgü ikonik yapı belki de gidilip görünmesi gereken, tay El sanatları ile mükemmel sanatın birleşme noktası olarak betimlenebilir.

Tayland’ın kendine özgü  ve tarihsel tecrübeleriyle el işçiliği ile işlenen insan, fil, mitolojik figürler, tanrılar ve diğer dini figürler en ince ayrıntısına kadar tik ağacına işlenmiştir.

Neyse bu Sanatsal noktanın Güzelliğini anlatarak bitiremeyiz. Pattaya ya ziyaretinizde buraya uğramanızda fayda var.

Ziyaret Saati:  08:00 – 18:00  

 

      3- Tiffany Cabaret Show 

Kabaret şov, göz kamaştıran kostümler, tarihsel süreçlerin sanatsal betimlemeleri, büyük mermer tiyatro odası ve mitolojik danslarıyla, pattaya ya gittiğinize değecek şovların başında gelmektedir.

Nefes kesici şovlarının yansıra o salondaki ışık sistemi, uygulanan efektlerin ve kullanılan kostümler sizi şov süresince pür dikkat sahneye odanlanmanıza neden olacak. Zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız dahi.

Şovlar bollywood ve tay thaiklerinin harmanlanması, tarhisel savaşların, aşkların ve tanrıların hayatlarından kesitler anlatmaktadır.

Şov saatleri: akşam 6, 7.30 ve 9 da dır. Günlük 3 şov yapılmaktadır.

 

     4- Nong Nooch Tropikal Bahçe


Tayland seyahatinin sembolü haline gelecek yerdir. Ucuzdur. mutlaka görülmesi gerekir. Tayland’ın Pattaya şehrinde bulunun bu tropikal çiçek bahçesi 500 dönümlük bi arazi üzerine kurulmuştur. Adını dahi hiç duymadığım hayatımda hiç görmediğim yüzlerce çiçiğe ev sahipliği yapmaktadır. Ailenizle ve çocuklarınızla gidip gün boyunca zaman geçirebileceğiniz cennet bahçesidir.

Cennet bahçesinde ressam filler, otomobil sergisi, etle beslenen balıklar, tropikal bitkiler ve daha nice ilginizi Çekecek çiçek ve canlılar bulunmaktadır. Tayland’ın sanatsal ve kültürel özellikleriniz, mimarisi, tiyatro ve geleneksel danslarını canlı izleyebileceğiniz bir yerdir.

Açılış Saatleri 6,00-18,00   Hergün

 

      5-  Pattaya yüzen Çarşı

Pattaya da bulunan yüzen çarşı size gün boyu gidebileceğiniz farklı bir Turizm ve gezi Alternatif olarak sunulmaktadır. Kayıklara binerek kanal boyunca seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz seyahatiniz boyunca kanalın içinde Tayland geleneksel kıyafetleriyle ve geleneksel yemeklerini satan Satıcılara da karşılaşacaksınız. Buradan Tayland’a özgü hediyelik eşyalar, atıştırmalık sebzeler, atıştırmalık meyveler  satın alabilirsiniz. Gün boyu hava sıcak olacağı için yanınıza Şemsiye almanızda fayda vardır. kayıkların ücretinde ise mutlaka ama mutlaka pazarlık payı vardır söylenen fiyatın yarısını teklif ediniz.

Açılış Saatleri: 10,00-22,00 hergün

 

    6- Büyük Buda Heykeli

Büyük buda heykeli isminden de Anlaşılacağı gibi yüksektir ve yüksek bir konuma yapılandırılmıştır. Büyük buda nin yüksekliği 18 metre ve denizden yüksekliği ise 100 metre civarındadır. Büyük buda Eğer pattayaya giderseniz uğramanız gereken noktalardan biridir. Konumu itibariyle yüksekte olduğu için Pattaya’ya kuşbakışı bakabilirsiniz. ve resim çek girebilirsiniz Eğer Hatay’a gezimizde zamanınız var ise büyük buda ya uğramanız da fayda vardır tarihsel bir noktadır Pattaya eve jomtien plajlarına kuşbakışı görüntü imkanı vermektedir. resim çekilebilecek güzel noktalardan biridir uğramanızı tavsiye ederiz.

Açılış Saatleri: 6,30-17.00

 

      7-  Su Parkı

Eğer pattaya Ailenizde geldiyseniz su parkı olmazsa olmazı Gideceğiniz yerlerin başında gelecektir. Nitekim çocuklarınız gün boyunca su Parkı’nda eğlenebilir. Siz ise parkın bünyesinde bulunan restoranlardan ve kafelerden yararlanabilirsiniz. Su parkı geniş bir alana kurulmuştur ve gün boyu zaman geçirebileceğiniz aktiviteler mevcuttur. sadece çocukların değil yetişkinlerin de kullanabileceği aksiyon dolu oyunların ve çok farklı kaydırakların bulunduğu bir komplekstir. Giderseniz gün boyu canınızın sıkılmayacağından şüpheniz olmasın

 

 

 

     8- Pattaya Kuşbakışı Noktası

Pattaya kuşbakışı noktası ziyaretçilerin ilgi gösterdiği noktalardan biridiri internette gördüğünüz pattaya resimlerinin ve Pattaya’ya ziyaret eden yakınlarınızın çekildiği resimlerin büyük bir bölümü Bu noktadan çekilmiştir. Nokta konum itibariyle Pattaya’ya yüksekten bakmaktadır ve gün boyunca turistler tarafından yoğunluk gösterilmektedir. Buraya Sadece kendinizin değil, ailenizle gidebileceğiniz resim çek ile bileceğiniz noktalardan birisidir Eğer pattaya giderseniz Bu noktadan kendinize güzel resimler çekilebilir ve sosyal medya araçlarında bunları paylaşabilirsiniz. Gerçekten resimlerden anlaşıldığı gibi güzel bir noktada konumlanmıştır yer.

 

      9-  Mercan Adası

Ve şimdi geldik pattaya da gelip de gidilmezse gidilmez olan yerlerden birine. Mercan Adaları pattaya ya Çok yakın bir mesafede bulunmaktadır. Pattaya gelenlerin mutlaka uğranması gereken, Berrak suyu bembeyaz plajları ve sakin doğası ile yoğun ilgi görmektedir. adaya hafta içi gitmeniz de fayda vardır. Nitekim hafta sonları aşırı derecede turist olmaktadır. Adaya gittiğinizde İsterseniz araç kiralayabilir. Yani motor kiralayabilirsiniz. bunun yanında turlarla gidiyorsanız zaten Adadaki belirli başlı plajları uğrarsanız benim şahsi tavsiyem adaya ulaştığınızda kendinize bir motosiklet kiralayarak adayı tek başımıza A’dan Z’ye teker teker bütün plajlarına bütün tarihsel noktalarına bütün heykellerinin olduğu yerlere bütün plajlarına tepeden bakan noktalara gidebilirseniz çok güzel bir gezi elde etmiş olursunuz adaya gidiş pattayadan feribot imanından gerçekleştirilmektedir. Isterseniz Speed Botlarla gidebilir İsterseniz size halkın kullandığı feribotlara gidebilirsiniz fiyatları 50 baht Speed botlarını fiyatları kişi başı 400 baht Ada yaklaşık Speed Botlarla 10 15 dakika normal halk feribotları ile ise Yarım saat veya 45 dakika denizin durumuna göre bazen de 1 saat kadar  sürebilmektedir.  Sabah erken gitmeniz de fayda vardır akşam üzeri saat beşte son feribot Ada’dan pattaya kalkmaktadır ve bu tek şansınız Iğdır beşten önce Adadaki Mercan adasındaki feribot limanına gelerek biletinizi almanızda fayda vardır.

 

    10- Buda Dağı 

Şimdi geldik size normal gördüğünüz tapınaklar dan ve heykellerden farklı bir tür olan heykele tanıtmaya bu heykel ise yine pattaya yakın bir noktada bulunmaktadır. Heykeli şu şekilde düşünebilirsiniz bir dağın 130 metrelik bir dağın ikiye bölündüğünü ve yüzüne buda heykelinin resminin Işlendiğini Hayal edebilirsiniz. Zaten resimlerde de görürsünüz Bu dağın yüksekliği 130 metredir genişliği ise 70 metredir. Yapının tarihsel geçmişi çok olmamakla birlikte turistik bir Cazibe noktasıdır. Turistler tarafına resim çektirmek için ilgi gösterilen Atraksiyon noktalarından biridir. Eğer ilginizi çekerse gidip görmeniz de fayda vardır yapısı itibariyle çok ilginçtir ilginizi çekeceğini umarım.

Eğer farklı gidilmesi gereken yerler için tavsiye ve önerileriniz varsa lütfen yorumda belirtiniz..

 

 

 

 

 

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.