Profesyonel Rehberlik ve Danışmanlık Hizmetleri
Tayland RehberimTayland Rehberim
Forgot password?

OTEL

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

 Tayland İçin Otel Rezervasyonu

Tayland’a gelmeden önce Tayland’da gideceğiniz turistik yerlerin, adaları, şehirleri ve eğlence yerlerini iyice araştırmanızda ve bu araştırmalar sonucunda elde Ettiğiniz bilgi Çerçevesinde bi plan yapmanızda fayda var. Hele ki balayı, aile tatili, iş gezisi ve ticari amaçla geliyorsanız gelmeden ayrıntılı olan yapmanız sizin yararınıza olacaktır.

         Tayland da otel rezervasyonu yaparken mutlaka dkkat edilmesi gerekenleri şu şekilde sıralayabiliriniz. 

  • Gitmeyi planladığınız turistik yerlere yakınlığı
  • Bangkok da kalacaksanız BTS ve MRT gibi raylı sisteme yakınlığı. Bangkok trafiği sizi bunaltabilir.
  • Kalacağınız otelin, Gideceğiniz Eğlence mekanlarına yakınlığı. Eğlence amacıyla geliyorsanız otelinizin eğlence mekanlarına yakın olması faydalı olur
  • Bazı oteller Check_inde sizden otel ücretini tahsil edebilir. Korkulacak bi durum yok. Online rezervasyon yaparken ödediğiniz ücret sizin hesabınıza geri aktarılacaktır.
  • Oteline göre depozito farklılığı göstermekle beraber depozito isteyebilirler.
  • Eğlence amacıyla gidenler odaya aldığınız bayan misafirler için fazladan ücrettalep edilebilir. Otel rezervasyonu yaptırmadan önce otelin web sitesine giderek kurallarını iyi okumanızda fayda var. Bu genellikle Paftaya gibi turistik yerdeki otellerde olmaktadır. Unutmadan belirteyim otellerin hepsi Ücret talep etmemektedir. Bazı hostel ve yıldızsız oteller ücret talep etmektedir.
  • Otel Checkout saatleri konusunda dikkatli olmanızda fayda var. Yoksa bi gecelik fazladan ödeme yapma durumunda kalabilirsiniz. Check out saatleri öğleden önce yapılmalı

Uygun fiyata otel ararken kullanabileceğiniz web siteleri genel olarak iyi ayrılmaktadır.

Bunlardan biri otel karşılaştırması yapan siteler:

Giriş ve çıkış tarihlerini yazarak arama yaptıktan sonra size hangi web sitesinde ne kadar ücretle olduğunu gösterecektir. Uygun olan siteye tıklayarak rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Bu web siteleri şunlardır.(resimlere tıklayarak siteyi açabilirsiniz)

 

Diğer bir seçenek ise doğrudan web siteye giderek rezervasyonunuzu yapabiliriniz.

Bu web siteleri ise şunlardır:(resimlere tıklayarak siteyi açabilirsiniz)

 

Not: karşılaştırmalı sitelere bakmanızda fayda var. Bazen uygun promosyonlar olubiliyor.

 

Tayland’da uzun süreli tatil yapmak isteyenler. Ülkede bulunan ve Condo olarak tabir edilen içinde yüzme havuzu, fitnes, 7-11, ve diğer sosyal alanları bulunan dairelerden kiralayabilir. Genelde en az 6 aylık kontrat yapılıyor. Ama uygun fiyata 2-3 aylık condo bulmakta mümkün . Bunun için size Airbnb sitesi yardımcı olacaktir.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Forum